PROJEKTY

1.

Jsme hrdou součástí projektu

Naše včely vyrábějí 3D modely pro designové voskové lampy Eduarda Seiberta, studenta liberecké technické fakulty umění a architektury. Jsou to jediné lampy ze včelího vosku na světě. Eduard za ně získal v soutěži O nejlepší Start-up Technické univerzity v Liberci 2020 Cenu nadace Preciosa a Cenu CzechInvestu.

My jsme na tento projekt vyčlenili několik úlů a sice tak přicházíme o část produkce medu, ale vzniká díky tomu něco krásného a to se nám moc líbí.

2.

Optimalizovaný úl

Ve spolupráci s některými kolegy včelaři v regionu jsme zpracovali Metodiku včelaření v optimalizovaném úlu a jeho použití vzhledem k místním podmínkám a životnímu cyklu včel v průběhu roku.
Metodika bude k dispozici v písemné a elektronické podobě i jako prezentace součástí plánovaných workshopů.

3.

Uzavřený koloběh vosku ve včelařství 

V moderním včelařství je čím dál tím více důležitější použití vlastního vosku v uzavřeném cyklu. Bez přístupu cizího vosku, nebo mezistěn. Máme pro vás návod jak na to, co použít, jak to vlastně dělat a kolik Vás to bude stát.

Do tohoto projektu se můžete již nyní hlásit (kontaktujte nás) a spolu s námi tak vytvořit návod pro Ty začínající včelaře, kteří to s poctivým včelařením a láskou ke včelám myslí vážně.

4.

Obsluha včelstev v kombinovaných sytémech a metodika použití nástavkového ulů pro začínající včelaře

Náš nový projekt zaměřující se především na včelaře začátečníky, nebo zájemce o včelaření.
Tito od nás mohou získat kompletní vybavení pro včelaření v jednom balíku a také návod jak včelařit v začátcích. Spolu s potřebnou výbavou dostanou dopředu zajištěnou pomoc ve formě poradenství a rad v předem domluveném rozsahu na telefonu, nebo i formou osobní návštěvy u nich.

5.

Racionalizace včelaření ekonomicky

Na základě dlouhodobých sledování a ekonomických údajů jsme připravili projekt ekonomického včelaření ve spojení s racionalizací. Máme pro Vás připravené údaje, které Vám pomohou se rozhodnout zda a jak začít včelařit ekonomicky. Projekt je určen pro pokročilejší včelaře se zájmem rozšířit počet včelstev.

6.

Medové snídaně do škol

Pro školy a školky zajišťujeme v tomto projektu bezplatné přednášky o včelách, včelařství a včelích produktech spolu s ochutnávkou medu pro děti.

Po dohodě je možné navštívit jak školu, nebo školku v regionu, tak i naše včelařství menší skupinkou dětí v doprovodu učitele, po schválení rodičů. Součástí návštěvy je také ochutnávka Medové snídaně.

V případě zájmu o Medovou snídani do vaší školy nebo školky nám napište.